Strona główna Materiały Pokonferencyjne Prelegenci Artykuły Warsztaty i prezentacje Sponsorzy Lokalizacja Kontakt

Opublikowano: 01.07.2011@    Modyfikowano: @       Wyświetleń: 4147    Język: pl

mgr inż. Zdzisław Nowakowski

Ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej (1979) oraz studia podyplomowe z: informatyki (1984), zarządzania oświatą (2000), przygotowania kadry do prowadzenia kształcenia ustawicznego na odległość (2008). Jest dyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Jest autorem oraz współautorem kilkunastu książek, programów nauczania oraz kilkudziesięciu artykułów z dziedziny informatyki i technologii informacyjnej. Wśród nich jest seria czterech popularnych w latach 90. podręczników do liceum i technikum Informatyka bez tajemnic, których łączny nakład zamknął się liczbą 420 tysięcy egzemplarzy.

W 2009 roku z zespołem nauczycieli z CKPiDN opublikował w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych podręcznik Technologia informacyjna w internecie, który składa się z dwóch elementów: tradycyjnego podręcznika w wersji papierowej oraz systematycznie uaktualnianych zasobów elektronicznych znajdujących się na platformie e-learningowej Moodle. Od 1998 jest członkiem Zespołu Zadaniowego „Interkl@sa” – ogólnopolskiej inicjatywy przygotowującej społeczność szkolną do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Jednym z przedsięwzięć, którym osobiście kieruje, jest przyznawany szkołom Znak Jakości „Interkl@sa”. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W latach 2000-2001 był inicjatorem oraz przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego XVI i XVII Konferencji Informatyka w Szkole w Mielcu. Od 1993 roku współpracuje z Instytutem Informatyki Politechniki Warszawskiej, prowadząc zajęcia na studiach podyplomowych z metodyki nauczania informatyki oraz technologii informacyjnej.

Od 2003 jest członkiem Rady ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz rzeczoznawcą MEN w zakresie wydawania opinii merytoryczno-dydaktycznych o podręcznikach szkolnych i pomocach dydaktycznych. W młodości aktywnie uprawiał sport – siatkówkę oraz skok wzwyż. Uważa, że sport to nie tylko czysty wysiłek fizyczny, ale także szkoła charakteru i sposób na kształtowanie filozofii życia.
MAPA STRONY | POLITYKA PRYWATNOSCI

Wszelkie prawa zastrzeżone. Teksty, kody źródłowe oraz programy zamieszczane na tej stronie należą do autora. Kopiowanie, przedrukowywanie, bądź wykorzystywanie całości lub ich fragmentów bez zgody właściciela praw autorskich zabronione. Naruszenie praw autorskich podlega karze przewidzianej w kodeksie karnym oraz dzienniku ustaw. Mówi o tym ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku z późniejszymi zmianami.

Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły - KISS
Engine & Framework by MAR.APT